One Piece

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

...

#1 2015-06-29 18:49:46

Red
Kapitan
Dołączył: 2015-05-03
Liczba postów: 73
Imię postaci: Luffya
Wiek postaci: 17
Płeć postaci: Kobieta
Załoga: Bez Nazwy
Szatański owoc: Gomu Gomu No Mi
Odcinek: 106
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

NEWS Mamy problem

Uwaga, jest problem, co zrobić?

Jak wiecie, nasze forum jest na podstawie anime/mangi One Piece. Spora część użytkowników zna i ogląda to anime bądź czyta mangę. Ale są osoby które właśnie nie czytają tego ani nie oglądają. W czym więc problem? Otóż chodzi o to, że taka osoba która ogląda albo czyta OP orientuje się. Tzn jeśli jest na 500 odcinku, to kojarzy jakie rośliny, zwierzęta, zagrożenia występują na wyspie z np 30 odcinka. My wszystkie informacje bierzemy z wikii One Piece, ale tam nie ma wszystkiego.

Są też ludzie którzy wpływali na fabułę. Np Nefertari Vivi dołączyła do głównych bohaterów aby uratować swe królestwo. A tutaj? Nie wiadomo z kim popłynie aby je ratować. Z nikim nie ma płynąć? Arabasta nie przetrwa, a to w pewnym sensie znacząco wpłynie na fabułę na naszym forum.

Chyba wiecie o co chodzi?

I co administracja z tym robi?

Obecnie nic, nie wiadomo co zrobić i jak temu zaradzić, żeby wypisać tu wszystko, zajmie to bardzo dużo czasu, a zwłaszcza, że OP obecnie ma 700 odcinków i jeszcze ponad 10 lat przed nim. Nasza administracja nawet nie jest na 200-300, za wyjątkiem Julqa która wyjechała. Nawet gdyby udało nam się to wypisać, to kto by to czytał? Bądźmy szczerzy nam nie chciałoby się tego pisać a wam czytać takich MASAKRYCZNIE długich tekstów.

Obecnie nie wiem co z tym zrobić.
Macie pomysły? Piszcie, każdy pomysł się przyda. [dblpt][slash]

To tyle.


tumblr_mksem9wGXN1rgryomo1_r1_500.gif

Offline

#2 2015-06-29 19:16:20

Oreoo
Administrator
Dołączył: 2015-05-01
Liczba postów: 29
Imię postaci: Miwako
Wiek postaci: 16 lat
Płeć postaci: Samica
Szatański owoc: Hito Hito no Mi
Odcinek: 150
Windows XPFirefox 38.0

Odp: NEWS Mamy problem

No właśnie, co administracja ma z tym zrobić? Ja sama dopiero jestem na 140 odcinku i wiem tak naprawdę mało o świecie przedstawionym w OP. Wydaje mi się, że jeśli nic z tym już nie będzie dało się zrobić to chyba jedyną opcją będzie po prostu opuszczenie niektórych rzeczy wpływających na fabułę OP... To na razie tyle ode mnie. ;/


1hdrn5.gif

Offline

#3 2015-06-29 19:18:33

Red
Kapitan
Dołączył: 2015-05-03
Liczba postów: 73
Imię postaci: Luffya
Wiek postaci: 17
Płeć postaci: Kobieta
Załoga: Bez Nazwy
Szatański owoc: Gomu Gomu No Mi
Odcinek: 106
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: NEWS Mamy problem

Też tak myślałam, żeby sobie nie zawracać głowy np Vivi i jej krajem można wymyślić, że jakoś sobie poradzili.

Ale co z tymi np zwierzętami, chorobami i tp? [dblpt][slash]

Chodzi mi o jakieś Laphany czy coś.


tumblr_mksem9wGXN1rgryomo1_r1_500.gif

Offline

#4 2015-06-29 19:26:42

Oreoo
Administrator
Dołączył: 2015-05-01
Liczba postów: 29
Imię postaci: Miwako
Wiek postaci: 16 lat
Płeć postaci: Samica
Szatański owoc: Hito Hito no Mi
Odcinek: 150
Windows XPFirefox 38.0

Odp: NEWS Mamy problem

No tak... Może by poprosić użytkowników żeby czasem poczytali trochę informacji które są na wiki? Zawsze coś będą wiedzieć, ale czy komuś będzie się chciało? ;o


1hdrn5.gif

Offline

#5 2015-06-29 19:29:22

Red
Kapitan
Dołączył: 2015-05-03
Liczba postów: 73
Imię postaci: Luffya
Wiek postaci: 17
Płeć postaci: Kobieta
Załoga: Bez Nazwy
Szatański owoc: Gomu Gomu No Mi
Odcinek: 106
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: NEWS Mamy problem

No tak. Ale o takich zwierzakach i chorobach na wice praktycznie nic nie ma, tam są informacje bardziej no nie wiem, streszczone.

Ale mam pewien pomysł, my jako przyszła załoga składająca się z OP moglibyśmy wypłynąć jako pierwsi a reszta po nas, na podstawie naszych "przeżyć" wiedzieliby bardziej co mogą tam spotkać, nie? Jak np ktoś z nas zachoruje na jakąś chorobę oni będą wiedzieli jak można na to zachorować jakie są objawy itp. A poza tym osobę bardziej rozeznaną w OP można dorzucić do innych załóg, będzie takim znawcą który wie coś o świecie.


tumblr_mksem9wGXN1rgryomo1_r1_500.gif

Offline

#6 2015-06-29 19:34:05

Oreoo
Administrator
Dołączył: 2015-05-01
Liczba postów: 29
Imię postaci: Miwako
Wiek postaci: 16 lat
Płeć postaci: Samica
Szatański owoc: Hito Hito no Mi
Odcinek: 150
Windows XPFirefox 38.0

Odp: NEWS Mamy problem

W sumie, ja rzadko przeglądam wikię, głównie oglądam po prostu anime. Ale mniejsza o to. ;d
Pomysł jest dobry, mi się bardzo podoba.


1hdrn5.gif

Offline

#7 2015-06-29 19:37:24

Red
Kapitan
Dołączył: 2015-05-03
Liczba postów: 73
Imię postaci: Luffya
Wiek postaci: 17
Płeć postaci: Kobieta
Załoga: Bez Nazwy
Szatański owoc: Gomu Gomu No Mi
Odcinek: 106
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: NEWS Mamy problem

Ja to tylko ją przeglądam żeby coś dopisać do forum.
Poczekajmy na opinię innych, jeśli w ogóle opinia z ich strony się pojawi. xd


tumblr_mksem9wGXN1rgryomo1_r1_500.gif

Offline

#8 2015-06-30 09:28:33

Pusheq
Użytkownik
Dołączył: 2015-05-13
Liczba postów: 22
Imię postaci: Yasu
Wiek postaci: 17
Załoga postaci: Poszukuje
Płeć postaci: M.
Szatański owoc: Brak
Odcinek: 8
AndroidChrome 18.0.1025.166

Odp: NEWS Mamy problem

Hm..Moim zdaniem fajnie by było dość mocno nagiąć fabułę i robić swoją własną. Bo fajnie jest robić coś nieprzewidywalnego, a nie np. "Za 5 kroków skręcam w lewo jak Vivi" Lepiej jest robić po swojemu i tworzyć własne OnePiece [dblpt])


nxtd8l.gif

Offline

#9 2015-06-30 15:56:28

Reicher
Użytkownik
Skąd: Okszów, Chełm.
Dołączył: 2015-05-13
Liczba postów: 18
Imię postaci: Reicher.
Wiek postaci: 17 lat.
Załoga postaci: Załoga Red
Płeć postaci: Kobieta.
Odcinek: 556
WWW
Windows 7Firefox 38.0

Odp: NEWS Mamy problem

Nie ma czegos takiego jak wlasne OP. OP ma swoich bohaterow, a z tego co sie orientuje to forum jest fabula boczna. Postacie moga np: widywac listy goncze z nagrodami glownych bohaterow. Moga czasem sie mijac na ladzie jak i na morzu.
Polecalabym zaczac ogladac OP dla tych, ktorzy nie ogladaja. Co to za sens, jesli pol forum nie wie o co chodzi? Pomimo tego mozna zrobic krotko i na temat, ale watpie, ze kazdy zrozumie. Lepiej dawac zrozumiale teksty i nie martwic sie o dlugosc. Skoro kazdy z uzytkownikow tu jest dla RP, to na pewno kazdy z nich z checia przeczyta troche ciekawych informacji o swiecie otaczajacym ich postacie.


Hy1aQpF.gif

Offline

#10 2015-06-30 16:26:17

Red
Kapitan
Dołączył: 2015-05-03
Liczba postów: 73
Imię postaci: Luffya
Wiek postaci: 17
Płeć postaci: Kobieta
Załoga: Bez Nazwy
Szatański owoc: Gomu Gomu No Mi
Odcinek: 106
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: NEWS Mamy problem

Pusiu, Reicher ma w pewnym sensie racje. Planowaliśmy zrobić, że my jesteśmy zamiast głównych bohaterów, że ich zastępujemy ale to się już wszystko samo rozwinie, można pójść w tym przypadku na żywioł i zobaczyć jak wy wolicie, mi jest to już obojętne. Ale nie można pomijać żadnych postaci typu Vivi, Crocolide, Mihawk, Shanks, Moriah i tp.


Nie da się odejść od fabuły, już i tak ją naciągamy.
Albo będziemy dawać więcej tekstów albo zaczniecie oglądać One Piece, bo jak to Rei napisała skoro tu przychodzicie i się wam to podoba to jaki problem w tym, żebyście tego nie oglądali? Nie każemy wam oglądać tego 24 na dobę, czasami chociaż.


Jak będą jakieś większe wojny typu w Alabaście aby pomóc Vivi no to przecież kto zabrania wszystkim odwiedzić Alabasty i pomóc? Na większe wojny wszyscy mogą trafiać bo np sami chcą pomóc, zostali poproszeni przez Vivi, przypadkiem zastali wojnę, dowiedzieli się o niej i postanowili pomóc. Ja widzę to tak, bo nie fajnie by było gdyby niektórzy zdobywali chwałę na DUŻYCH wojnach a inni stali z boku.
A co do indywidualnego wykańczania przeciwników można się przecież zmieniać, np na jednej wojnie ostateczny atak zada np Oreo a na następnej Reicher. Ale też nikt nie musi zadawać ostatecznych ciosów, można razem. Główni bohaterowie w OP w pewnym sensie symbolizowali siłę przyjaźni, siłę dzięki której razem zdołali przetrwać wiele.

Można też zrobić tak, że nie każdy depcze sobie po piętach.
Przykładzik:
Jest załoga A. No i piszę np kapitanowi z załogi A na pw, że na pobliskiej wyspie jest ten i ten większy przeciwnik. No i kapitan A sobie decyduje czy tam płynie czy nie. A np załoga B jest w kompletnie innej części morza i ja kapitanowi B piszę, że tu i tu jest ten i ten większy przeciwnik. I każdy w ten sposób ma szansę na walkę. Czasami jedni będą mieli walkę i inni nie, przecież będzie na zmiany.

Co o tym myślicie?

Również borykam się z jednym, chciałam wprowadzić system listów gończych i nagród za jakąś postać, że wiecie ile oni są warci. Ale jak to określić? Jedni będą mieli szansę a inni nie? Może lepiej zrobić tak, że nie będę mówić z góry, tylko jak ktoś popłynie na ta wyspę i już tam będzie to dam znać, hm?
Administracja miałaby też większość takich większych przeciwników z góry zaplanowaną, więc nie będzie, że ktoś może stoczyć taką walkę bo kogoś bardziej lubimy. No i nie zawsze taka walka to coś dobrego, postaci mogą nieźle oberwać, mogą być na skraju śmierci. A co jeśli postaci z załogi praktycznie umierają a tu nowa walka z silnym przeciwnikiem? Wtedy raczej sobie nie poradzicie, chyba, że administracja wcześniej zaplanuje, że przeciwnik odpuści.
Więc już wiem, jak zaplanować system nagród.

Co sądzicie o wersji pierwszej i drugiej? Dla mnie druga lepsza.

Ostatnio edytowany przez Red (2015-06-30 16:28:23)


tumblr_mksem9wGXN1rgryomo1_r1_500.gif

Offline

#11 2015-06-30 17:56:37

Pusheq
Użytkownik
Dołączył: 2015-05-13
Liczba postów: 22
Imię postaci: Yasu
Wiek postaci: 17
Załoga postaci: Poszukuje
Płeć postaci: M.
Szatański owoc: Brak
Odcinek: 8
AndroidChrome 18.0.1025.166

Odp: NEWS Mamy problem

Powoli oglądam Anime OnePiece. Trochę mi zajmie zanim dojdę do Waszych rekordów.


nxtd8l.gif

Offline

#12 2015-06-30 18:32:32

Red
Kapitan
Dołączył: 2015-05-03
Liczba postów: 73
Imię postaci: Luffya
Wiek postaci: 17
Płeć postaci: Kobieta
Załoga: Bez Nazwy
Szatański owoc: Gomu Gomu No Mi
Odcinek: 106
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: NEWS Mamy problem

Ee tam, jakież to rekordy, ja jestem dopiero na setnym.

To co myślicie o tych nowych pomysłach?


tumblr_mksem9wGXN1rgryomo1_r1_500.gif

Offline

#13 2015-07-01 12:28:44

Oreoo
Administrator
Dołączył: 2015-05-01
Liczba postów: 29
Imię postaci: Miwako
Wiek postaci: 16 lat
Płeć postaci: Samica
Szatański owoc: Hito Hito no Mi
Odcinek: 150
Windows XPFirefox 38.0

Odp: NEWS Mamy problem

Mi się podobają, zobaczymy co na to reszta ;d.


1hdrn5.gif

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
seysha-animation-group - bobryzegori - groverpg - testowe-forum-1 - wild-cars